Powrót do artykułów

Trening siłowy na redukcji - co powinieneś wiedzieć?
15 września 2021

Odchudzanie to proces prosty z matematycznego punktu widzenia. Zdrowa osoba schudnie, gdy będzie jadła mniej niż wynosi jej zapotrzebowanie. Dopisałbym do tej listy jeszcze umiarkowaną aktywność fizyczną, która jest kluczowa dla naszego metabolizmu. Wśród moich podopiecznych są osoby pracujące za biurkiem oraz takie, które robią nie więcej niż 3 tysiące kroków dziennie. W ich przypadku bardzo ważne jest zwiększenie dobowej aktywności fizycznej. Żeby zdrowo i długofalowo chudnąć wystarczy robić około 7-8 tysięcy kroków dziennie. Tyle mniej więcej potrzeba, by rozruszać przemianę materii.

 

Sylwetka osoby odchudzającej traci obwody w pasie, ramionach, klatce piersiowej, udach i wielu innych częściach ciała, w których zalegał tłuszcz podskórny. Modelowanie sylwetki, czyli obudowanie jej w mięśnie to proces wymagający treningu oporowego. Niektóre aktywności sportowe tj. pływanie, jazda i jazda na rowerze mogą przyczynić się do miejscowego wzrostu masy mięśniowej w pewnych obszarach ciała. Pływanie świetnie rozwija plecy, zaś rower w pewnym stopniu poprawia umięśnienie ud. Kompleksowe zmiany w sylwetce wymagają złożonego treningu siłowego. Taki trening można wykonać w domu, plenerowej siłowni, a także bez żadnego sprzętu w domu.

 

W poniższym filmie omawiam, jak ważne jest wdrożenie treningu siłowego u osób odchudzających się. Możecie zobaczyć w nim m.in. moje treningi na redukcji. W trakcie pisania tego artykułu jestem w końcowej fazie redukowania tkanki tłuszczowej. Efekty na pewno zaprezentuję w kolejnych artykułach.

Trening siłowy, podobnie jak dieta, powinien być dostosowany do jednostki. Wiele ćwiczeń zaprezentowanych przeze mnie w powyższym filmie, wcale nie musi znaleźć się w planie treningowych osoby chcącej schudnąć i utrzymać lub rozbudować masę mięśniową. Jest wiele metod na poprawę sylwetki bez sprzętu, bądź z pominięciem trudnych technicznie ćwiczeń tj. martwe ciągi i przysiady ze sztangą. Pewnych zasad budowy planu treningowego nie warto łamać, ponieważ trening siłowy to również aktywność prozdrowotna dla układu ruchu. Z jego pomocą nie tylko kształtujemy naszą sylwetkę, ale także stajemy się silniejsi i zdrowsi.

 

 

Adrian Dolecki

 

 

KFD i Aliness

Copyright © - Polowanie na zdrowie - 2023

Realizacja: biuro.desigmo@gmail.com